Říjen 2009

28.říjen

28. října 2009 v 15:03 | Fox |  Historie
Dnes je státni svátek ,který pro čechy a slováky je symbolem vítěství a společné jednoty . 28.října 1918 vznikla v srdci Evropy nová demokradická republika Československá , nazivaná také most mezi Zapaden a Východem . Tato aktualizace je jen pro to že chci zase zdůraznit jak dva odlišné narody , tvoří celek . Proto chci poděkovat všem blogovým modelářům (neohledně jestly je to čech či slovak) že můj skromný blog naštěvuji , na tuto přiležitost jsem během pár minut udělal takový prezentační obrazek o mém blogu :D vysvětleni níž
Tak jsou tam stvárněné 3 moje modely, a to minomečík , můj prvni tank a tank T34/85 , dálepak jsou tam 3 češi (snad i slovaci :D ) a dále pak Stroch :D to má být narážka na nesmyslnou hádku mezi mnou a Theokrytusem a v rohu je B-24 kvůli tomu že ..... je to pěkný stroj :D no popravdě se v druhé světové válce bombardovala zbrojovka v tišnově co je pobliš :D

No tak díky za váš čas ...................

der-untergang-nazireich - DUN

18. října 2009 v 16:22 | Fox |  Modely
No tak konečně modelařská aktualizace už jsem se na nu těšil i já sám , no přemýšlel jsem jak začít nějak makat i když ještě nevíc přesně co tak bude , tak jsem se pustil na věc takový podložkamy které pak z kombinuju do jedne , těd přišlo na věc minomenté družstvo, ještě u vojáku je hodně práce , dobarvit apod. ale abyste měly přestavu o tom co se tam bude dít :D uniformy jsem zvolil običejné , a dal jsem jim i plni vystroj :D můžete si povšimnout kolik toho maji na zadech a k tomu vlačet minomet :D to bych nechtěl dělat , ale oni to dělaly pro záchranu mcone třetí říše :D , tito vojáci taktéž si založily menší tabor . No a na konec bych chtěl říst že je chráni kulometé postaveni :D a možná že v diu budou i kozaci :D konec povidani jdem na fotky :D
práce je ještě mnoho , promintě , jsou natřeni tak se lesknou :D

barva se strašně leskla tak jsem využil počítače a udělal , něco no černobilo :D

ale i tam se lesknou :D

no a to je konec :D doufám že se vám zatím libi :D ji na fotkách vidím ještě tolik co dokončovat , no snad zitra , no uvidime :D na konec bych dal sem citát :D
;-)

freestyle

16. října 2009 v 16:01 | Fox |  freestyle
tato sekce je pro theokrytusa a pro detonátora :D at májí kam psát

Bystřice n/P nové informace

16. října 2009 v 6:45 | Fox |  Historie
Pokračuju novou aktualizaci o histrorie moje rodného města. Bystřice nad Pernštejnem . Bystřice pasovaná na město roku 1580 se stala velkým obchodnim střediskem , mohl bych ji zkusit přirovnat k Bastone v Ardenách , několik cest se setkávaji právě v Bystřici , i proto si to také němci na ustupu zastavily a snažily se odrazit rudou armádu právě zde , v českomoravské vysočině v dnech květnových roku 1945.

Kolem Bystřice bylo několik partyzanských odílů kteří opravdu němcům znepřiznovaly ustup . Začaloto vybuchem trati mezi stanicemi Bystřice nad Pernštejnem - Rozochy / Rožná . 5.května 1945 nebylo i když pražský rozhlas na vinochradech volal čechy do prahy , použito žádného vystřelu , naopak němci byly posileni obrněných vlakem . 6.května 1945 obsadil tvz. narodni vybor náměsti a zneškodnil s pomoci partyzanu německou vysilaci stanici v Bystřici . Lidé byly ozbrojeni puškamy které se ziskaly ze školy na naměsti . Ale stejný den do města přijelo 125 německých aut a prvni revoluce neproběhla . V noci ze 6. na 7. 5. bylo na silnici k Písečnému řekněme rozprášená německá kolona . Dne 7. května odpoledne přijelo družstvo partyzánu Dr. M. Tyrš pod vedenim zasupce velitele Josega Serinka do Bystřice , kde vyzvali ke kapitulaci posádku lazaretu umístěného v měsťanské škole . Němci však informovaly posádku obraněho vlaku který okamžitě nastavil děla na město a pěší vojáci se vydaly do města ke škole, přišly v momend kdy partyzani nakladaly na auto zbraně , většině se podařilo uniknout , ale boužel dva partyzani padly :
Mluvi se o tom že se bránily a zachranily ostatni partyzany .
Dalši dny se zapsaly do historie jako utěk němců , posledni německý voják opustil Bystřici , večer 9.května , Bystřice se ocitla mezi dvěmi liniemi . 10.května roku 1945 okolo druhé hodiny raní přijely do Bystřice prvni sověti .
U nádraží

Na bystřickem hřbitově byly porhběnu 4 rusové a Janko Silný , Vladimir Pavlik , a neznámy ruské kapitán umučený 13.března 1945 gestapem v Collinově vile.

Přestávka

14. října 2009 v 15:09 | Fox
Už jednou se mi stalo že jsem si nařizl kost :D no a co bylo , to bylo a zase jsem se říznul :D tentokrát jsem si nějakou nešikovnosti řizl do nechtu a zaryl nožem až pod něj . Takže jsem třísknul s nožem a jen lechku barvím , modely které mám rozpracované dopracuju ale nebudu nic rozdělávat a řezat :D nebo jen nechám na to šáhnout někoho z rodiny aby mně odřezal rpotože je to zrovna prst s kterým se zapírám nožem :D takže chodím po pokoji a koukám na zavřené krabice figurek a vrtulníku a tanku /tanky :D no uvidíte/ a jen čas od času se koukam jestly se jim nic nestalo :D Theokrytosovy zkažuju že si na něho dám pozor s komentáři :D aby to nedopadlo jak minule :D

Der Untergang Nazireich

2. října 2009 v 18:17 | Fox
Toto dio už zamyšlím nějakej ten pátek a furt scháním věci a těd už můžu říst že jsem doopravdy začal .Hlavni zamyšlený děj je o slávě po rusku což znamená ožiračka :D takže se bude slavit , ale němci ještě nejsou poraženi a skryvajise , a tu nahle je hlidka na BA-64B zahlidne , ostatni ještě slavy ale začíná přestřelka , v tomto diu bude hlavni dominantou tank T 34/85 který má nafocený : Něco o tanku : tank prošel východní válkou ale v polednich bojíích byl němci ukraden a ve spěchu ho přemalovaly /ještě jde vidět rudá hvězda/ no to bylo dost povídaní a jde se na věc :
Tak začal jsem nanest lepidlo s rozemletým kokosem co dodátvar bachna na něj přijde silná vrstva bahna :D což se mi na tankcích líbý , jinak ještě nemá pasy na mist protože bude tam i defekt :D
Ten lauf :D má být zničenej , ale na fotce vypadá že je z zemi ale to dělá ten papír , jinak tank to zasaglo do motoru a do pravého pasu ( na levem je taková mezera ale to je kvůli terenu - ale to předbíhám)
no já si tu moje silnou patinu i vychvaluju :D
ten flauf mně ser* že je na fotce ohlej ale ještě přijde upravit / je na něm i tmel /
patina :D no v pravo dole jde krásně vidět patina a jak se to mněni v zpálene :D

A to je vše :-) no tak komenty ... /ten lauf nerešte :D /

ŘÍjnový přehled modelů

1. října 2009 v 17:17 | Fox |  Modely
A je 1.10.2009 což znamená že ještě měsíc a něco do mých narozenin a pak hura na vanoce . No nedbředbíhejme , modelařím na všech frontách :-) což znamená že plánované kolejiště se začíná rozjíždět , je koupená dřevotříska a příští rok se bude stavět /ještě je zpousta práce na baráku/ no a já jsem navrhl at vyrobíme nějakou tu trat podle zkutečnosti ..... Protože můj otec celý život dělal na dráze , vymyslely jsme trat 251 která je známa jako tišnovka kde bude Nedvědice (u které leží známý hrad Pernštejnen) , Rožná (kde můj otev pracoval , no na tišnovce pracoval všude :D ale to je jedno) a Bystřice nad Pernštejnem + několik zastávek asi dvě :D , tak já zatím začnu dělat baráčky , měřítko je jasné 1:120 . Baráček zkouším tak v pauzách kdy téčko schne (tečko budu ještě malinko opravovat a je hotové) zatím mám jen malou část takový neobrabaný zaklady byse pohlo říst :D no ale s 35-kou nezkončím :D spíš dodělám Der Untergang Nazireich a pak nevím co bude :D asi postavím Mil Mi24 protože na to se připravuju už hodně dlouoho , dokonce už mám i koupený model :D .

V dneštní době upravuju zmíněný tank T34/85 (který si zasloužil dobrý kabat :D , prošel ruskou frontu a němci ho ukořistnily a něměly čas ho přeměnit proto narychlo nalepily křiže takže jde i vidět ruská hvězda komunismu . jinak tank je ohořelý , tzv. to dostal do motoru , do věžře a do pásu - má znázornovat posledni tank němců který pohly nasedit. Dálepak jsem začal upravovat hakla ale to jenom něco zkouším nevím s jakáým vysledkem , no peto vý co mám ale :D uvidíme .......

Bystřice nad Pernštejnem č.2

1. října 2009 v 6:47 | Fox |  Historie
No tak figurky nedošly , téčko je skoro hotové (upravoval jsem) , k tomu asi začnu upravovat hakla, no a vybirám modely na zimu , což asi budou figurky a Ba-64B , jinak figruky od migu . Ale tato aktualizace je o historii v oklý mého bydliště , dnes začneme v Dalečíně .

Psal se den 6.5.1945, v Dalečíne toho dne ruka německých vojáků zabila na zřícenině hradu v Dalečíně byl zavražděn Miroslav Ambrož z Veselý na pamateční desce je napsono : ,,Víc než Život , Byla mu svoboda naroda " po jeho smrti němci odjely .

Jestly bych chtěl říst něco o neskutěčné smrdi jsou zajisté dalečinští kluci kteří ze od lesa koukaly na silnici kde projížděly němci . Nervozni němci nevahaly a mladíky zastřelily , kluci pak byly prohláženi komunisty za partyzány.

nebo další vlastenec František Pokorný který byl zatčen za pomahaní partyzánu a byl umučen v koncentrračním táboře Flossenburg .

Víznamné osobnosti také okolý Bystřice byly , např. brigadni generál Bonifác Káňa , nebo plk. Josef Stehlík .

V samotné Bystřici je několik pamětních desek napr. Stanislava Fialy , vtm. Rudolfa Vaška , jeden z těchto sem vám vybral :

Na škole T.G.Masaryka :
,,Na tomto místě padli za vlast
dne 8.5.1945 Č.Š. Partyzáni
Kupsa František nar. 1.2.1919 v Bořiváje
Janko Silný nar. 11.5.1920 v Trnavě
zemřely abychom mohly žít"

Na konec bych to ukončil :D latisnou větou Per ardva ad astra

/tato aktualizace je znuty , proto je to uplně jedno :D /